Przedpremierowo: TO NIE JEST DIETA. Pokonaj swojego potwora!- Anna Gruszczyńska

 • Tytuł: „To nie jest dieta. Pokonaj swojego potwora!”
 • Autor: Anna Gruszczyńska
 • Wydawnictwo: SQN
 • Ilość stron: 240
 • Moja ocena: 10/10
 • Premiera: 15.06.2016

„Dziś jest dzień, który na zawsze zmieni Twoje życie. To nie kolejna dieta, którą zaczniesz, czy program ćwiczeń. To początek trwałych zmian w Twoich nawykach.”

Nastolatki w dzisiejszych czasach muszą zmierzyć się z bezlitosnym atakiem na ich samoocenę: telewizja, internet, magazyny i media społecznościowe prezentują kobiety jako obraz perfekcji – niestety jest to również równoznaczne z byciem szczupłym. Z tego powodu w ciągu ostatnich lat chęć bycia chudszą, zgrabniejszą, ładniejszą doprowadziło wiele młodych dziewczyn do większych problemów zdrowotnych takich jak anoreksja oraz bulimia. W „To nie jest dieta. Pokonaj swojego potwora!” Anna Gruszczyńska daje nastolatkom broń, której potrzebują, aby walczyć o zdrowe i przemyślane decyzje. Odpowiada na pytania najbardziej nurtujące: ‚Co to jest clean food?’, ‚Dlaczego powinniśmy pić aż tyle wody?’, ‚Dlaczego matka natura nie chce, abyśmy chudli?’, ‚Jak radzić sobie z dzikimi zachciankami?’. To oczywiście tylko niektóre z poruszanych w poradniku tematów. Każdy z nich jest niezbędny i jak najbardziej pomocny w przejściu na zdrowy styl życia i utracie wagi.

 • Zapowiada się pouczająco! Podejmuję się wyzwania ☺ Dzięki naklejkom książka ma u mnie wielkiego plusa Recenzja za kilka dni na blogu! #toniejestdieta #pokonajswojegopotwora #motywacja

 

Książka specjalnie dostosowana jest dla nastolatek. Ma formę po części dziennika (znajdują się w niej moje ukochane naklejki), a po części poradnika. Całość wygląda bardzo estetycznie i przyciąga uwagę. Artystyczny nieład tylko dodaje jej uroku. Najlepsze w tej książce jest to, że – jak sam tytuł na to wskazuje – nie jest to dieta. Sami możemy dobierać posiłki, kierując się wskazówkami autorki. Jestem pewna, że w trakcie trzydziestodniowego wyzwania moje życie może zmienić się na lepsze – Anna Gruszczyńska przekonała mnie o tym w stu procentach! Ta książka z pewnością pomoże wielu młodym ludziom, jeśli starannie przemyślą pomysły i sugestie oraz umieszczą je we właściwym miejscu w swoim życiu. Uważam również, że poradnik i zawarte w nim uwagi autorki, cytaty motywują każdego do działania :)

W skrócie: „To nie jest dieta.” Serwuje nam zabawne, bezpieczne i inspirujące (ba! nawet bardzo!) sposoby, aby pozostać zdrowym, schudnąć parę kilogramów bez obsesyjnego ważenia się i bez niezadowolenia ze swojej sylwetki. Dążąc do poprawy naszego ciała, poprawiamy nasze zdrowie, uczymy kochać się nasze ciało, a to o wiele ważniejsze osiągnięcie, które będzie trwało – mam taką nadzieję – całe życie :) Gorąco polecam!

Jestem ciekawa Waszych opinii! Czy według Was jedno wyzwanie może zmienić życie na lepsze, zdrowsze i piękniejsze? Podejmujecie się wyzwania? Dajcie mi znać w komentarzu :)

sqnZa możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non!

~Justyna

6 myśli nt. „Przedpremierowo: TO NIE JEST DIETA. Pokonaj swojego potwora!- Anna Gruszczyńska

 1. ~Królewskie Recenzje

  Bardzo ciekawa książka. Chociaż nie należę do tego typu nastolatek, które potrzebowałyby takiej książki, to z ciekawości pewnie po nią sięgnę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>